zabawki i modele/SOLIDO, czyli: podstawy
Model z numerem 147 (147b - wersja rally) Ford Mustang posiada... oświetlenie wnętrza! Po otwarciu drzwiczek modelu - włącza się ono automatycznie. Żaróweczka zamontowana jest pod sufitem a zasilanie to mała, pastylkowa bateryjka, taka jak stosowane we współczesnych aparatach fotograficznych. Rok 1966! :-)
Mam w swoich zbiorach dwa egzemplarze modelu Mustanga, obydwa z najstarszej serii (mają plastikowe okładziny wewnętrznych stron drzwi z tworzywa w kolorze wnętrza - element montowany tylko w pierwszej edycji). W jednym i drugim samochodziku oświetlenie działa bez zarzutu! Udało się nawet bez problemu dobrać baterie. :-)
Innym modelem, w którym zamontowano oświetlenie jest Oldsmobile Toronado z 1967 roku, a na inne mechanizmy uatrakcyjniające miniaturowe modele przyjdzie czas już niedługo w następnych seriach.

Zanim nastąpi "ulubiony ciąg dalszy" :-) zapraszam do przeglądnięcia galerii modeli SOLIDO, która prezentowana była dawno, dawno temu na AUTOMINIATURZE 43...

C.D.N.
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
artykuły
strona startowa wyślij e-mail do autora
1 2 3 4
zamknij ilustrację
prolog  aparaty telefoniczne  przyrządy i pomoce  zabawki i modele  magnetofony  literatura  foto galeria  Rzeszów w tle  kontakt