magnetofony/ARIA...
Umieszczona w centralnej części osłona głowic jest odejmowana bez konieczności demontażu całego panelu przedniego. Pod nią znajdują się analogowe wskaźniki wysterowania. Przez cały okres produkcji używano ich kilka typów: najpopularniejsze są oddzielne, poziome. Stosowano też poziome/zespolone, umieszczone pod wspólną osłoną, oraz pionowe/podwójne, symetryczne – zaadaptowane z modelu ZK-246 lub M2404 (takie ma właśnie egzemplarz 2412 prezentowany na fotografiach).
Większość operacji sterowania (poza funkcjami podstawowymi - odtwarzanie, przewijanie, zapis - obsługiwanymi klasycznymi klawiszami) wykonywanych jest przy pomocy suwaków, wykonanych z przezroczystego polistyrenu.
Magnetofony typu deck (M2408 i M2412), mają wyłącznik główny sprzężony z przełącznikiem wyboru prędkości, w modelach wyposażonych we wzmacniacz - w prawej, górnej części panelu przedniego zainstalowano osobny przycisk.
Posiadam dwa egzemplarze magnetofonu Aria, obydwa w doskonałych stanach technicznych. Jeden magnetofon, to uznawany za najrzadziej występujący model M2407S (najkrótsza seria produkcyjna, jeśli oczywiście wierzyć oficjalnym statystykom z lat 79/80), drugi to M2412SD, który udało mi się zdobyć w stanie absolutnie gabinetowym! Aria zapakowana była w oryginalne pudło, wszystkie części w fabrycznych foliach, pełna dokumentacja... tak jak ją zabunkrowali w Kasprzaku. :-)
Po otworzeniu kapsuły, delikatnie podłączyłem, odpaliłem na chwilkę i... zapakowałem z powrotem. Od czasu do czasu uruchamiam. Podobnie zresztą jak i drugą, która na co dzień stoi w ekspozycji, podłączona i gotowa do użycia.
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
artykuły
strona startowa wyślij e-mail do autora
1 2 3 4 5 6 7 8 9
zamknij ilustrację
prolog  aparaty telefoniczne  przyrządy i pomoce  zabawki i modele  magnetofony  literatura  foto galeria  Rzeszów w tle  kontakt