magnetofony/ARIA...
Moja M2407S chodzi wybornie! Po przełożeniu wajchy (najlepszy test to praca na prędkości 19... jeśli tu jest cicho i delikatnie, to i na dziewięć i pół będzie git... :-) na wybraną prędkość - słychać jedynie szum silnika. Pojawia się lekkie dudnienie - fakt, ale to dlatego, że magnetofon stoi na szafce, która chcąc nie chcąc - robi za pudło rezonansowe... Postawiona na podłodze, na miękkiej wykładzinie robi się cichutka jak trza. (Ostatnio podłożyłem pod nóżki miękką folię tłumiącą - i efekt jest dużo lepszy. Nie należy tylko przesadzić z warstwą materiału, bo robi się niestabilne podłoże i magnetofon może się wywalić na plecy... co nie byłoby mile widziane).
Opisywany egzemplarz prezentuję na fotografiach. Arię kupiłem od pierwszego właściciela, który po wyciągnięciu sprzętu i użyciu demonstracyjnym - wsadził magnetofon na pawlacz i zapomniał o nim. I dobrze, bo dzięki temu zachował się w stanie idealnym. Na fotografii u dołu strony, widać jak magnetofon prowadzi taśmę: zwoje pięknie dociśnięte, bez „wariacji” góra – dół na szpuli. To świadczy również o kapitalnym stanie mechanizmów i wyregulowaniu toru przesuwu… Zwracam też uwagę na przepiękny stan pokrywy przezroczystej: idealny, bez ryski (zdjęcia specjalnie wykonałem w miękkim świetle, pod odpowiednim kątem) co nieczęsto się trafia nawet w egzemplarzach świetnie zachowanych i zadbanych.
Jedyna rzecz jaką trzeba było poprawić to mocowanie silnika i pasek licznika (obydwa elementy są z gumy i jak to zwykle bywa - się zestarzały). Wymieniłem na nowe, oryginalne. Na wszelki wypadek trzymam w odwodzie oryginalny silnik z mocowaniem: nówka w pudełku. Jak trzeba będzie - zrobi się transplantację. Chociaż... przy takich warunkach w jakich staram się używać i przechowywać moje zabytki, nieprędko zajdzie potrzeba ingerencji kardiologa ;-)
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
artykuły
strona startowa wyślij e-mail do autora
1 2 3 4 5 6 7 8 9
zamknij ilustrację
prolog  aparaty telefoniczne  przyrządy i pomoce  zabawki i modele  magnetofony  literatura  foto galeria  Rzeszów w tle  kontakt