magnetofony/ARIA...
... jest to wyłącznie kosmetyka. Do wymiany – pasek przenoszący z silnika na główną rolkę, ale czynność ta jest normą w mechanizmach magnetofonów serii 200. Nawet w egzemplarzach fabrycznie zachowanych i magazynowych trzeba wykonać wymianę pasków. Po prostu: czas jest niełaskawy dla części gumowych, niestety.
Za to hamulce i naciągi w TB 2408 ustawiono wzorcowo: mechanizm przewija i dowija taśmę perfekcyjnie - nie ma absolutnie żadnych problemów z rozpędzeniem szpul w sytuacji ekstremalnej: przy prawie pełnej szpuli lewej dla przewijania w lewo i odpowiednio - przy pełnej prawej i ruchu w prawo. Włączenie STOP’u zatrzymuje mechanizm bez poślizgu, szpule 18cm stają w miejscu jak wmurowane, a taśma nie traci naciągu.
Naprawdę jest to jeden z lepiej wykonanych egzemplarzy M/TB 2408 z jakim mam/miałem randez vous, choć oczywiście – nie dystansuje prezentowanego wcześniej modelu M 2407, który jak dotąd nie ma sparingpartnera wśród innych egzemplarzy serii…

Na stronie piątej artykułu napisałem o tym, że nie udało mi się znaleźć odpowiedniego modelu M2408 z pierwszych serii (albo w wersji eksportowej) wyposażonej m.in. w duże, zespolone wskaźniki wysterowania. Jak widać los sprzyja przygotowanym :-) Parę miesięcy temu, trafił do mnie egzemplarz magnetofonu w tak wyśmienitym stanie zachowania oraz kondycji technicznej, że bez zastanowienia postanowiłem go sobie zatrzymać.
Maszynka nazywa się Gracia i jest to wersja M2408SD. Opisy na panelach sterowania są w języku niemieckim, tak więc mamy do czynienia z egzemplarzem wyprodukowanym prawdopodobnie na eksport.
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
artykuły
strona startowa wyślij e-mail do autora
1 2 3 4 5 6 7 8 9
zamknij ilustrację
prolog  aparaty telefoniczne  przyrządy i pomoce  zabawki i modele  magnetofony  literatura  foto galeria  Rzeszów w tle  kontakt